Zastanawiasz się co zwiedzić w Niemczech? Góra Zugspitze to ciekawa propozycja!

Góra Zugspitze to jedno z najpiękniejszych miejsc. Jest to numer jeden jeżeli chodzi o góry w Niemczech. Mierzy 2962,06 mętów wysokości i znajduje się w Alpach Bawarskich. Zachwyca turystów swoją piękną panoramą otuloną chmurami. Będąc tam można poczuć się dosłownie jak w niebie.

Nawet jedna z tamtejszych kawiarni nazwała się panoramą 2962 na cześć tej góry. Zugspitze posiada wiele atrakcji, jednak największą furorę robi kolejka linowa.

 

Znajduje się tam panorama 360° z której zobaczymy aż 400 alpejskich szczytów w czterech różnych krajach! Kolejka zapewni nam niezapomniane przeżycia, dzięki oszklonej kabinie z której widać dosłownie wszystko. Podczas jazdy, kolejka mija najwyższą na świecie, 127-metrową stalową podporę wahadłowej linowej kolei wyciągowej, pokonuje największą na świecie różnicę wysokości wynoszącą 1945 metrów oraz największą na świecie odległość między przęsłami o długości 3213 metrów. Trzy rekordy które rywalizują o bycie najlepszymi posiadaczami pięknych widoków.

 

Podróż kolejką trwa około 70 minut i prowadzi z dworca Zugspitz Bahnhof przez Grainau obok rozkosznego jeziora Eibsee przez tunel na płaskowyże Zugspitze. Stamtąd można dotrzeć na najwyższy szczyt Niemiec.

 

Podczas tej niesamowitej przejażdżki możemy dostrzec cudowne widoki gór. Po dotarciu na lodowiec zobaczymy ten górski krajobraz. Spotka nas tam wiele atrakcji między innymi interaktywna ścieżka tematyczna Gletsch Erlebnis Weg, wycieczki po lodowcu z przewodnikiem, jazda na sankach na naturalnym śniegu, najwyżej położona kaplica i o około 4-metrowej wysokości pozłacany krzyż oraz AlpinPark dla dzieci.

 

To wszystko sprawi że dzień na Zugspitze zleci nam bardzo szybko a przeżycia będą niezapomniane. Gdy zgłodniejecie polecamy wam wcześniej już wspomnianą restauracje “Panorama 2962” ale także zapraszamy do innych lokali serwujących pyszne jedzenie na Zugspitze – wszystkie z wyjątkowym widokiem!

 

Znajdzie się tutaj też coś dla fanów narciarstwa. Są tutaj trzy koleje gondolowe, dwie ekspresowe kanapy dla sześciu osób i cztery pozostałe wyciągi. Około jedenastu tras, a najdłuższa ma 5 km długości.

 

Tak jak widać każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oczywiście polecamy wam te niepowtarzalne miejsce na ziemi w którym doznacie szybsze bicie serca. Jako podsumowanie pozwolimy sobie przytoczyć pewien cytat „Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie można zobaczyć ani nawet dotknąć – trzeba je poczuć sercem” gwarantujemy że będąc na Zugspitze nie tylko zobaczycie ale także poczujecie to piękno.

 

autor: Agata Mąkosa

źródło: https://zugspitze.de/pl/zugspitze/zugspitze-top-of-germany

Leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *