#pracuję_legalnie w opiece za 7000 zł, czyli o tym, dlaczego warto

Korzyści pracy jako opiekun seniorów w Niemczech 

W przeciwieństwie do podjęcia pracy za granicą w sektorze ogrodniczym czy przemysłowym, wyjazd jako Opiekun osób starszych w Niemczech nie wymaga nakładów finansowych. To idealna opcja dla osób, które przez obecną sytuację zostały bez zaplecza gotówkowego. Dlaczego? 

– Opłacony przejazd do Niemiec i z powrotem do Polski

Większość firm organizuje podróż do Niemiec. Przykładowo Aktivmed24 nie tylko opłaca przejazd dla opiekuna w obie strony, ale także ustala z firmą przewozową termin oraz miejsce docelowe, co w obecnej sytuacji jest dużym udogodnieniem ze względu na zawieszenie wielu kursów. Każda osoba wyjeżdżająca do pracy ma poza tym zapewnione ze strony firmy środki bezpieczeństwa – maseczki i rękawiczki

– Bezpłatne zakwaterowanie

Decydując się na tę pracę nie musisz szukać zakwaterowania ponieważ otrzymujesz pokój w domu seniora, którym się opiekujesz

– Zapewnione wyżywienie

Opiekun nie musi martwić się także wyżywieniem ponieważ spożywa on posiłki razem z seniorem

– Wysokie wynagrodzenie

W obecnej sytuacji, ciężko w Polsce znaleźć od ręki pracę, w której zarobki wynoszą od 5000 do 7000 zł netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunowie mogą liczyć na premię za długość wyjazdu. Przykładowo pracując z Aktivmed24 możesz zarobić 13 000 zł przez 60 dni zlecenia. Pensja ta w większości przypadków pozwalają nie tylko na podreperowanie domowego budżetu, ale także na odłożenie pieniędzy, czy spełnianie marzeń.

– Różne, również krótkie zlecenia

Zlecenia trwają zwykle od jednego do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia. Praca w opiece może być zarówno pracą sezonową jak i stałą, w zależności od preferencji kandydata

– Formalności bez wychodzenia z domu – proces rekrutacji odbywa się zdalnie, a niezbędne dokumenty do podpisania umowy wysyłasz drogą elektroniczną lub pocztą

– ZUS od średniej krajowej opiekuni współpracujący z naszą firmą co miesiąc mają odprowadzane składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od średniej krajowej czyli  5227 zł – to ważna informacja i warto o nią zawsze pytać podczas rozmowy rekrutacyjnej (od tego zależy w przyszłości wysokość Twojej emerytury)

Brzmi dobrze? Ale nie wiesz właściwie jaki byłby Twój zakres obowiązków i czy to na pewno praca dla Ciebie, a zatem…

Opiekun seniora. Czym się zajmuje?

Warto na samym początku zaznaczyć, że opiekun seniora nie musi być osobą z wykształceniem medycznym. Osoba zatrudniona na tym stanowisku nie zajmuje się bowiem medyczną opieką nad seniorem – robieniem zastrzyków czy opatrunków lub rozdzielaniem leków. 

Jakie są zatem obowiązki opiekuna osób starszych?

– Pomoc przy prowadzeniu domu czyli najczęściej zakupy (czasami zajmuje się tym rodzina podopiecznego), podawanie leków, przygotowywanie posiłków, sprzątanie, pranie i prasowanie ubrań, dbanie o rośliny i zwierzęta domowe.

– Towarzyszenie w życiu codziennym – organizowanie czasu wolnego (wspólne oglądanie telewizji, granie w gry planszowe itp.), pomoc w ubieraniu i rozbieraniu, wyjścia na spacery. Na ten moment, w związku z obostrzeniami ograniczone lub całkowicie zabronione zostały odwiedziny u rodziny i znajomych, towarzyszenie podczas wizyt lekarskich, u fryzjera i przy załatwianiu spraw urzędowych, ale w normalnych warunkach, również to należy do zadań opiekuna 

– Pomoc w czynnościach toaletowych: czesanie, golenie, pomoc przy higienie jamy ustnej, mycie i kremowanie ciała, pielęgnacja stóp, czasem również pomoc w czynnościach fizjologicznych. 

Przy tym warto dodać, że zlecenia są różne i nie każdy senior wymaga kompleksowej opieki. Wielu z podopiecznych potrzebuje po prostu towarzysza, dzięki któremu nie będzie czuł się samotny i pomoże w obowiązkach domowych. Tym bardziej, że osoby bez doświadczenia w tym sektorze nie są rzucane na głęboką wodę. 

Musisz wiedzieć, że to Ty decydujesz jakie zlecenie przyjmujesz, z kim pracujesz i co chcesz robić. W Aktivmed24 dbamy o to by kandydat przed wyjazdem był informowany o wszystkich szczegółach zlecenia i Twoje wymagania są dla nas najważniejsze. Przed wyjazdem dostajesz nie tylko umowę, ale także zakres obowiązków w opiece nad seniorem. 

Masz obawy? Boisz się wyjazdu w nieznane? W przypadku naszej firmy możesz liczyć na to że zawsze Cię wysłuchamy i pomożemy w rozwiązaniu problemów. Nie zostaniesz sam w trudnych i nagłych sytuacjach nawet w nocy czy w weekend. Dla wszystkich opiekunów, którzy podjęli pracę przez naszą agencję dostępny jest bowiem całodobowy numer alarmowy – nie wierzysz? Sprawdź i zadzwoń po naszych godzinach pracy! Z chęcią z Tobą porozmawiamy.

Znajomość języka niemieckiego

Jak już widzisz do pełnienia obowiązków pomocna jest znajomość języka niemieckiego. Przy większości ofert rodziny seniorów oczekują minimum komunikatywnego niemieckiego.

Jeżeli w ogóle nie znasz tego języka możesz skorzystać z kursu organizowanego przez Aktivmed24. To nie tylko blisko 140 lekcji prowadzonych przez nauczyciela języka niemieckiego dostępnych na YouTube i naszej stronie internetowej, ale także lekcję prowadzone na żywo LIVE-online. Transmisję z nich można oglądać na naszym profilu na Facebooku. Plusem takiej nauki jest nie tylko to, że nie zapłacimy za nią ani złotówki, ale także to, że podczas lekcji live możemy zadawać pytania odnośnie nie jasnych kwestii, a jeżeli czegoś nie usłyszysz lub chcesz powtórzyć bez problemu możesz cofnąć się do dowolnego momentu.

Czas na formalności

Zainteresowana, zainteresowany? Nie jesteś pewna albo pewny jakie formalności są niezbędne przed wyjazdem? To bardzo szybki, prosty proces, który w całości odbywa się online.

Po zgłoszeniu do naszej firmy (przez nasz formularz zgłoszeniowy na stronie, telefonicznie lub przez Facebooka) nasz koordynator przeprowadzi z Tobą rozmowę podczas której m.in. sprawdzi Twój poziom języka niemieckiego oraz stworzy razem z Tobą CV na stanowisko opiekuna osoby starszej. Kolejnym etapem jest przedstawienie ofert pracy oraz wybór zlecenia. Jeżeli wśród nich znajdziesz to, które spełnia Twoje wymagania, czas na ustalenie terminu wyjazdu i podpisanie umowy zlecenie. 

Czekamy na Ciebie! Dołącz do naszego zespołu Aktivmed24!

Więcej aktualnych ofert pracy: 

aktivmed24 pl

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 

+48 530 555 015

Leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *