Najładniejsze miejsca jesienią w Niemczech

Niemcy mają do zaoferowania wiele zapierających dech w piersiach krajobrazów. Warto je odwiedzić, szczególnie jesienią, kiedy lasy i góry mienią się różnymi kolorami barw, a zamki na ich tle wyglądają jeszcze bardziej majestatycznie.

Gdzie wybrać się na magiczny jesienny spacer?

Bajkowy zamek Lichtenstein
Zbudowany w 1840 roku zamek jest szczególnie imponujący, ponieważ został wzniesiony na wysokości 817 metrów nad poziomem morza.

Eibsee
Jezioro położone jest na wysokości prawie 1000 metrów nad poziomem morza i jest otoczone górami Wetterstein. Można się wybrać na spacer wokół jeziora lub wypłynąć łódką na jego środek.

Pfaueninsel
Licząca zaledwie 1,5 kilometra długości i 500 metrów szerokości wyspa została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się na niej przepiękny, biały zamek, ogród różany oraz „Świątynia Luisen”.

Ogrody Herrenhausen
To jedne z najpiękniejszych ogrodów w Europie. Na 50 hektarach powierzchni znajduje się nawet labirynt. Warto zobaczyć również Berggarten, który jest jednym z najstarszych ogrodów botanicznych w Niemczech i na pewno zachwyci niejednego miłośnika przyrody.

Externsteine
Trzynaście postrzępionych kamieni o wysokości 35 metrów przyciąga zarówno ezoteryków, jak i samozwańcze wiedźmy. Niektórzy uważają, że kamienie mają magiczne moce.

Zamek Bürresheim
Na tym zamku kręcone były sceny do niejednego filmu. Nic dziwnego, ponieważ jego widok zapiera dech w piersiach.

Most wiszący w Rappbodetalsperre
Najdłuższy w Niemczech wiszący most jest przeznaczony dla osób o silnych nerwach. Każdy, kto pokona swoje lęki i słabości i wejdzie na most, po przejściu kilku metrów zostanie nagrodzony imponującą panoramą.

Będąc na zleceniu w Niemczech jesienią, zachęcamy do spacerów w te piękne miejsca. A może byliście już w którymś z tych miejsc? Jeśli tak, podzielcie się koniecznie z nami wrażeniami w komentarzach!