Miejsca, które musisz odwiedzić w te wakacje w Niemczech.

Niemcy to państwo, które ma wiele do zaoferowania. Charakteryzuje się urozmaiconym krajobrazem od morza aż po góry, wraz z cudowną architekturą i budownictwem. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, każdy znajdzie coś dla siebie.

Poza miastami, jak Berlin, Drezno czy Monachium, które oczywiście trzeba zobaczyć, warto także dodać do listy wycieczkowej te bajkowe zamki, malownicze trasy, błękitne jeziora i pełne zieleni parki.

Możemy czasami usłyszeć stwierdzenie, że Niemcy to kraj zamków i nie bez powodu, ponieważ ich liczbę szacuje się na 20 tys. Ciekawe czy komuś udało się zobaczyć je wszystkie?

Jednak najbardziej znany i najczęściej fotografowany jest Zamek Neuschwanstein (Bawaria). Rezydencja Ludwika II jest dosłownie bajkowa, ponieważ była inspiracją dla pałacu w animacji Walta Disneya. Okolice zamku też są urzekające. Z tarasu widać całą zieleń, małe miasteczko, które otoczone jest górami oraz punkt nad przepaścią z wodospadem z którego ukazuje się pełny widok na Zamek.

Kolejnym z największych i nadzwyczajnych niemieckich budowli jest Zamek Hohenzollern (Badenia-Wirtembergia) który był siedzibą rządzącej tam niegdyś dynastii Hohenzollernów. Wybudowany na wzniesieniu mającym 855 m n.p.m. co nadaje mu magicznej atmosfery. Wiele osób uznaje go za arcydzieło architektury XIX wieku.

Niemcy są wysoko zurbanizowane oraz mają wiele miast ale to tereny zielone zachwycają turystów. Państwo niemieckie jest najbardziej atrakcyjne pod względem przyrodniczych regionów.

Relaksacyjny spacer wśród zieleni i formacji skalnych w Parku Narodowym Saska Szwajcaria (Sächsische Schweiz) to ponad 400 km oznakowanych szklanka dla pieszych i 50 km rowerowych ale przede wszystkim nieziemskie widoki. Najpopularniejszy punkt atrakcji w parku to most Bastei.

Miłośnicy bajecznych roślin powinni odwiedzić zakątek azali i rododendronów w Kromlau (Saksonia). Maj jest najpiękniejszym miesiącem bo to właśnie wtedy kwiaty roztaczają swój urok. Jednak jesienią możemy obserwować przebarwiające się liście, które dodają magii otoczeniu. Główną atrakcją Parku jest most łukowy Teufelsbrücke.

Spacer dookoła jeziora Eibsee w Grainau (Bawaria) jest niezwykle przyjemną wędrówką dla całej rodziny jak i osób poszukujących przygód. Ludzie określają to miejsce jako niemieckie Malediwy lub Seszele. Na jeziorze jest kilka małych wysepek, które można podziwiać podczas rejsu statkiem.

Dla każdego turysty młodszego czy starszego jest także mnóstwo punktów rozrywkowych na które warto zwrócić uwagę.

Najpopularniejszą atrakcją w Hamburgu jest Park Miniatur. To ciekawe miejsce, gdzie można zobaczyć planszowe wersje wybranych miejsc, miast i krain. Ogromne makiety zawierają wiele detali oraz można podziwiać najdłuższy model kolejki na świecie.

Będąc w Stralsundzie warto wybrać się do Ozeaneum, jest to jeden z najpopularniejszych oceanariów. Obiekt pozwala nam zajrzeć na dno Bałtyku i Morza Północnego, prezentując szereg ciekawostek dotyczących życia pod wodą.

Niezwykle istotne dla turysty jest poznanie kultury kraju, jego tradycji oraz ludzi. Warto w takim razie sprawdzić co oferują imprezy kulturalne.

Jednym z największych festiwali ludowych jest Oktoberfest, czyli wielkie święto piwa w Niemczech. Jest to niezwykle wielkie wydarzenie na które zjeżdżają się tłumy, zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby starsze. Dobra zabawa, tradycyjne stroje i muzyka, litry piwa, tłuste mięso oraz tańce – to wszystko idealnie opisuje te dożynki.

To zaledwie garstka pięknej przyrody, historii, budownictwa i atrakcji, które oferują nam Niemcy. Znajdziesz tu intrygujące miejsca jako wybór podróży na dłuższy urlop, weekendowy wypad z rodziną, a także jednodniową wycieczkę blisko granicy.