Jak zrelaksować się po ciężkim dniu na szteli?

Na pewno to znasz: masz za sobą wyjątkowo ciężki dzień, wszystko leci Ci z rąk, bolą Cię plecy i głowa a na dodatek masz wrażenie, że cały świat jest przeciwko Tobie. To znak, że potrzebujesz wieczoru z relaksem!

Jak przeprowadzić SPA w zaciszu domowym?

Nic tak nie zmywa brudów dnia codziennego jak długa, gorąca kąpiel lub prysznic. Możesz włączyć relaksującą muzykę, zagrzać wodę i oddać się relaksowi. Jeśli masz na szteli wannę na twarz nałóż maseczkę nawilżającą w trakcie brania kąpieli, jeśli nie – zrób to potem.

Po dokładnym umyciu ciała od razu poczujesz się lżejsza o codzienny stres, jednak to nie koniec! Zadbaj o siebie. Nałóż na ciało balsam a na twarz krem, ubierz się w świeżo wypraną pidżamę i spędź wieczór w swój ulubiony sposób. Możesz zrobić sobie kubek herbaty i zadzwonić do rodziny lub przyjaciół, a jeśli po ciężkim dniu masz dosyć rozmów wybierz książkę, która pozwoli Ci uciec myślami od stresu na rzecz historii bohaterów.

Jeśli dalej dokuczają Ci bóle kręgosłupa wykonaj ćwiczenia rozluźniające, które pomogą rozluźnić napięcia w ciele i ułatwią zasypianie. Na sam koniec pójdź wcześniej spać! Nic nie wpływa gorzej na zestresowany organizm niż za mała ilość snu. Jeśli porządnie się wyśpisz kolejny dzień z pewnością będzie dużo lepszy.