Jak zostać naszą opiekunką – jak wygląda proces rekrutacj

              Podjęcie pracy u nas, jako opiekun osób starszych w Niemczech, jest naprawdę łatwe, a wszystkie formalności możesz załatwić z domu. Praca za granicą wiąże się z wyższymi zarobkami, a taki wyjazd na starcie nie wymaga od Ciebie żadnych nakładów finansowych, bowiem to my opłacamy przejazd w obie strony, dodatkowo nie musisz martwić się zakwaterowaniem i wyżywieniem. 

 

Dobry początek, ale czym w takim razie, zajmuje się taki opiekun seniora?

Warto tu zaznaczyć, że nie musisz być osobą wykształconą medycznie. Jako nasz opiekun nie zajmujesz się takimi rzeczami jak robienie zastrzyków, opatrunków czy rozdzielaniem leków.

 

Każdy podopieczny będzie w innym stanie zdrowotnym i będzie wymagał innego rodzaju pomocy.

Wielu seniorów nie potrzebuje kompleksowej opieki, zazwyczaj są w pełni świadomi i komunikatywni, ale ze względu na wiek potrzebują pomocy przy codziennych czynnościach lub są po prostu samotni, dlatego potrzebują wsparcia psychicznego od drugiego człowieka. 

Jednak są też zlecenia znacznie trudniejsze, kiedy podopieczni cierpią na różne uciążliwe dolegliwości. Mogą to być charakterystyczne choroby wieku starczego, ale także powikłania chorób czy nowotwór. 

 

W Aktivmed24 to Ty decydujesz jakie zlecenie przyjmiesz, z kim pracujesz i co chcesz robić. Dbamy  o to by kandydat przed wyjazdem był informowany o wszystkich szczegółach zlecenia. Więc osoba bez doświadczenia w tym sektorze nie zostanie wrzucona na przysłowiową głęboką wodę. 

 

Jeśli już wiesz, że jesteś w stanie podołać tym zadaniom i otoczyć troską seniora, wykonaj pierwszy ruch: 

– Zadzwoń na nasz numer +48 530 555 015 albo poprzez sms, mail czy formularz kontaktowy zostaw numer do siebie, a my oddzwonimy.

– Porozmawiaj z naszym pracownikiem na temat oczekiwać, posiadanych umiejętności i o zakresie obowiązków.

– Sprawdź swój język niemiecki w krótkiej rozmowie. Przy większości ofert rodziny seniorów oczekują minimum komunikatywnego niemieckiego. Ale jeżeli w ogóle nie znasz tego języka możesz zerknąć do udostępnianych przez nas darmowych kursów językowych. 

– Stworzymy razem z Tobą CV na stanowisko opiekuna osoby starszej i znajdziemy dom, w którym ktoś potrzebuje opieki odpowiadającej Twoim preferencjom.

– Wybierzesz zlecenie, podpisz umowę, dogadasz termin i wyjedziesz do Niemiec. Przed, jak i w trakcie wyjazdu, otrzymasz od nas stałe wsparcie i opiekę koordynatora.

 

Aby rozwiać swoją niepewność możesz także przeczytać wywiady z naszymi opiekunami, które są dostępne na naszym blogu. Posiadasz jeszcze jakieś dodatkowe obawy? Boisz się wyjazdu w nieznane? Chętnie Cię wysłuchamy i pomożemy w rozwiązaniu problemów, a jeśli chodzi o sam wyjazd to dla wszystkich opiekunów, którzy podjęli pracę przez naszą agencję dostępny jest bowiem całodobowy numer alarmowy. Nie zostaniesz sam w trudnych i nagłych sytuacjach, w nocy czy w weekend.

 

Pracuj legalnie z Aktivmed24, czekamy na Ciebie.