Jak spędzić dzień z naszą pociechą ?

Dzień dziecka

 

Dzień dziecka to chyba drugi z rzędu najbardziej wyczekiwany dzień po bożym narodzeniu u dzieci. Jest to dzień w którym całą swoją uwagę przeznaczamy dla swoich pociech. Nie masz pomysłu, co podarować swojemu dziecku z okazji jego święta? Podpowiadamy: najlepszy pomysł na prezent na Dzień Dziecka wcale nie musi być drogi i wystawny. Mało tego, prezent wcale nie musi być kupiony w sklepie.

Świetnym pomysłem może być też wspólnie spędzony dzień. Rodzinna wycieczka na pewno będzie frajdą nie tylko dla tych młodszych ale i starszych, a jednocześnie na zawsze pozostanie w waszej pamięci. Pozwól zaplanować ten dzień twojemu dziecku.

Dziecko w roli „szefa” – Powiedz dziecku,  że w dniu jego święta to ono jest Twoim szefem i będzie mogło samodzielnie podejmować decyzje, które zwykle należą do Ciebie. Chodzi np. o to, co dostanie na śniadanie, w co się ubierze, jaką bajkę obejrzy po obiedzie albo gdzie pójdziecie na spacer. Nie dość, że maluch poczuje się ważny, gdyż będzie mieć wpływ na wiele aspektów swojego dnia, to jeszcze wzmocnisz w nim poczucie samodzielności.

 

Kolejnym pomysłem na spędzenie dnia może być samodzielne przygotowanie mas (np. masy solnej, domowej ciastoliny czy ciągliwego gluta) zajmuje chwilę, a stwarza dzieciom możliwość zapoznania się z nowymi fakturami, konsystencją, smakiem, zapachem czy kolorem. Można z nich lepić, poszukiwać ukrytych w nich przedmiotów, gnieść, wałkować, rzucać nimi lub wkładać je do foremek. W tym przypadku nie ma znaczenia sposób zabawy, każdy jest rozwijający i wyjątkowo stymulujący.

A co w przypadku gdy nasza pociecha jest niemowlakiem? Najlepszym upominkiem będzie coś wykonane samodzielnie min. album ze zdjęciami, nagrania z szczególnych momentów w życiu dziecka lub autorska kołysanka. Być może w przyszłości wasze dziecko pokaże to swojemu dziecku.

i pamiętajmy:

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”  ~Janusz Korczak