Dzień Przyjaciela

Przyjaźń to bardzo ważna relacja w naszym życiu, dlatego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Mówi się, że przyjaciel jest jak członek rodziny, którego sami wybieramy. Jest to osoba, z którą spędzamy dużo czasu i dzielimy wspólne zainteresowania. Z przyjacielem dobrze się rozumiemy i możemy na niego liczyć w trudnych chwilach. Jest to ktoś, kto nas uzupełnia.

Dla każdego z nas przyjaźń oznacza coś innego. Niektóre posiadane cechy dla jednego będą istotne w nawiązaniu relacji, gdzie dla innej osoby mogą być one zupełnie zbędne, ale zapewne wszyscy zgadzamy się co do jednego — przyjaciel to osoba, z którą dzielimy szczęśliwe i trudne chwile, której ufamy i z którą nie boimy dzielić się przemyśleniami, ponieważ wiemy, że nie będziemy przez to oceniani. Prawdziwym przyjacielem określamy, osobę na której możemy polegać niezależnie od sytuacji. Kogoś, kogo chcemy wysłuchać i komu chcemy pomóc, kiedy nas potrzebuje. Jest to wzajemne szczere uczucie niemające określonego początku ani końca, które angażuje obie strony.

 

Przyjaźń jest także jednym z często używanych  motywów literackich. W większości są to relacje szczere i budujące, przedstawiające drogę do wybranego celu, poprzez współpracę. Dzięki książkom możemy także poznać wiele odsłon przyjaźni. Nie tylko tą między rówieśnikami, tą prostą, zabawną i bezproblemową. Niestety tak jak i w życiu, zdarzają się przyjaźnie niosące ze sobą złość, zazdrość i rozczarowanie. Takie emocje spowodowane są zdradliwymi i nieszczerymi intencjami drugiej osoby. Dlatego ważne jest abyśmy mieli u swojego boku tego prawdziwego przyjaciela, który jest z nami szczery i nie chce nam zaszkodzić.

 

Dlatego w tym dniu chcielibyśmy życzyć wszystkim osobą jak najbardziej szczerej relacji z przyjacielem, jak najwięcej spędzonych chwil razem, niezapomnianych wspólnych przygód, przegadanych razem wieczorów, wiele radości i nieschodzącego uśmiechu.

 

Dzień przyjaźni obchodzimy tylko raz w roku, ale warto tą relacje pielęgnować przez cały rok.