FacebookYoutubeLinkedinInstagram

info@aktivmed24.pl

+48 530 555 015

Nasze sprawdzone miejsce do miłej seniorki

Oferta numer -, Gütersloh

Termin: 2020-06-17

Wynagrodzenie:

1300€

Miejscowość:

33334 Gütersloh

Warunki domowe:

Dobre warunki mieszkaniowe, parterowy dom jednorodzinny z dużym ogrodem i stawem (obrzeża miast), pokój dla opiekunki (jest telewizor) toaleta jest współdzielona z podopieczną, dostęp do internetu przez Wifi, jest rower dla opiekunki

Kobieta, 85 l., 170 cm, 65 kg

Poruszanie:

Porusza się samodzielnie lub za pomocą rolatora.

Stan:

Podopieczna ma zaburzenia widzenia na ten moment widzi tylko w 20%, ale nie utrudnia to jej w żaden sposób funkcjonowania w życiu codziennym, w pełni kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne.

Pomoc:

Praca w fajnym, spokojnym miejscu. Bez nawału obowiązków, dźwigania czy pracy w nocy i bez pampersów.

Pani jest sprawna fizycznie i umysłowo podopieczna która ze względu na wiek nie radzi sobie już sama.

Nasza podopieczna jest w pełni samodzielna. Myje i ubiera się samodzielnie. Kąpiel także wykonuje sama. Potrzebuje jedynie towarzystwa i pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Noce są spokojne. Pani śpi bardzo dobrze.


Zakres obowiązków:

Plan dnia:

Podopieczna wstaje przeważnie około 9.00, zawsze wieczorem mówi opiekunce o której by chciała być obudzona. Opiekunka tylko wchodzi do pokoju, odsłania rolety i mówi starszej Pani "dzień dobry". Później już podopieczna robi wszystko sama. Zaczyna od porannej toalety, następnie się ubiera i przychodzi gotowa na śniadanie.

Podstawą śniadania jest kawa i 3 rodzaje chleba ( pszenny, żytni oraz z ziarnem) plus dodatki: serek z pieprzem ( ulubiony starszej Pani ), wędlina albo dżem. Podopieczna ustala z opiekunką co będzie na obiad.

Pomiędzy śniadaniem a obiadem opiekunka wykonuje prace domowe: pranie, prasowanie, jedzie na zakupy (pieniądze na zakupy daje podopieczna, a opiekunka rozlicza się na podstawie paragonów ), przygotowuje obiad.

Obiad (od poniedziałku do piątku ) jest o 12:30, natomiast w soboty i niedzielę o godzinie 13:00. Menu zawsze podopieczna ustala wspólnie z opiekunką. Nie ma ograniczeń żywieniowych, ani żadnej specjalnej diety. Lubi wszystko i nigdy nie wybrzydza. Nawet jak opiekunka przyznała, że coś jej się nie udało to seniorka zawsze kulturalnie podziękuje i mówi, że było smaczne.

Po obiedzie zawsze do dyspozycji opiekunki jest przerwa ( 2 godziny).

Około 15:00 godziny jest czas na kawę bądź herbatkę - zależy od dnia - i małą słodycz. Podopieczna lubi wtedy delektować się podwieczorkiem w swoim pokoju z nogami wyciągniętymi do góry.

Od jakiegoś czasu ogromną przyjemność podopiecznej sprawiają popołudniowe spacery. Zazwyczaj około godziny 17:00 wychodzi z opiekunką pod rękę i pokazuje okolicę. Starsza Pani mieszka na wiosce, ale bardzo lubi przechadzać się swoimi uliczkami. Spacer trwa nie dłużej niż 30 minut.

O godzinie 18:00 jest kolacja.

Po kolacji opiekunka ma praktycznie czas dla siebie, a podopieczna słucha Audiobooków, rozmawia przez telefon albo ogląda TV.

Sama przygotowuje się do łóżka i kładzie się spać. Opiekunka tylko na koniec dnia wchodzi do podopiecznej pokoju i mówi jej "dobranoc".

Starsza pani lubi przebywać w ogrodzie, gdzie spędza dużo czasu. Ogród i kwiaty to jej druga pasja. Nie jest absorbująca, potrafi się zająć sama sobą nawet przez dłuższy okres czasu.

Najbliższe sklepy są w odległości 5-7 km to jest: EDEKA i ALDI. Do miasta jest troszeczkę dalej, bo około 10 km, dla pań z prawem jazdy na zleceniu do dyspozycji opiekunki jest samochód, z którego może korzystać także w czasie dłuższych przerw.

Czas wolny: dni dłuższych przerw są kwestią uzgodnienia z podopieczną albo 1 x w tygodniu - 8 godzin, albo 2x w tygodniu po 4 godziny. Wokół jest dużo terenów zalesionych z wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi. Nasza podopieczna może zostawać sama w domu.

Rodzina jest bardzo miła i pomocna, nie ingeruje w pracę opiekunki, przychodzi w odwiedziny.

W bieżące obowiązki wprowadzi opiekunkę/opiekuna zmienniczka, która obecnie jest na tym zleceniu i jest bardzo zadowolona. To sprawdzone miejsce, warte zainteresowania.

Wymagania:

Panie z dobrym j.niemieckim

Copyright © 2018 AKTIVMED24 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: KK MARKETING&DESIGN | Developed by BRODEX.PL