FacebookYoutubeLinkedinInstagram

info@aktivmed24.pl

+48 530 555 015

Dla Opiekunki

Zaprzyjaźnijmy się!
Sprawdź co możesz zyskać dołączając do naszego zespołu Aktivmed24

FAQ - Wasze pytania

Pracuj z AKTIVMED24

By wyjaśnić Wam w krótki sposób jak wyglądają warunki i wymagania do podjęcia pracy opiekuna seniorów w Niemczech, zebraliśmy i odpowiedzieliśmy, na najczęściej zadawane przez kandydatów pytania.

1. Jakie wymagania muszę spełnić by rozpocząć pracę?

Najważniejsza jest chęć do wyjazdu i dyspozycyjność do wyjazdu na min. 4 tygodnie.

2. Czy muszę posiadać doświadczenie?

Doświadczenie nie jest wymagane, ale na pewno jest plusem przy procesie rekrutacji. Pozwala na wyjazd na trudniejsze, a co za tym idzie, lepiej płatne zlecenie.

3. Czy muszę znać język niemiecki?

W większości ofert pracy wymagana jest min. podstawowa znajomość j. niemieckiego. Nie oznacza to jednak że osoby, które znają język w stopniu podstawowym nie mają szansy na wyjazd. Takie zlecenia również się pojawiają, niestety rzadziej. Nic straconego, możecie skorzystać z bezpłatnych lekcji językowych by szlifować swoje umiejętności.

4. Co z zakwaterowaniem i wyżywieniem?

Opiekun zazwyczaj mieszka z seniorem i wspólnie z nim spożywa posiłki. Nie musi zatem martwić się o zakwaterowanie i wyżywienie. Warto dodać, że dzielenie domu z seniorem, nie oznacza pracy przez całą dobę.

5. Ile trwa wyjazd?

Najkrótszy możliwy wyjazd to praca na 4 tygodnie. Jeżeli chodzi zaś o górną granicę jest to kwestia ustalenia z rodziną

6. Co w przypadku problemów na miejscu?

Opiekunowie zawsze mogą liczyć na naszą pomoc. Jesteśmy w stałym kontakcie dzięki telefonowi alarmowemu, który jest dostępny 24/7. Co najważniejsze po drugiej stronie zawsze zgłosi się koordynator, który pomoże Wam wybrnąć z trudnej sytuacji.

7. Jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne?

By wyjechać na zlecenie wymagane jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, karty EKUZ i zaświadczenia o niekaralności.

8. Czy są odprowadzane składki ZUS i w jakiej wysokości?

Składki do ZUS odprowadzane są co miesiąc od średniej krajowej tj. kwoty 5227 zł brutto.

9. Jaka umowa jest zawierana?

Opiekunowie zatrudniani są na podstawie polskiej umowy zlecenie.

10. Co z transportem?

Firma Aktivmed24 nie tylko opłaca, ale także organizuje przejazd z Polski do Niemiec i z powrotem. Opiekun może wybrać sobie jakim środkiem transportu chce dostać się na miejsce – busem, autokarem, pociągiem, samolotem czy własnym autem.

11. Jakie premie i bonusy można zdobyć?

Opiekunowie mogą zyskać dodatkową premię za długość wyjazdu, a także bonusy chociażby za polecenie nowych osób do pracy.

12. Jak wygląda proces rekrutacji?

Wystarczy zgłosić się do nas przez formularz na stronie, Facebooka, telefonicznie lub przychodząc do jednego z naszych oddziałów. Następnym krokiem jest rozmowa z koordynatorem, podczas której rozmawiamy o doświadczeniu, oczekiwaniach i prowadzimy rozmowę w j. niemieckim. Na tej podstawie nasz pracownik przedstawia dopasowane oferty pracy. Po uzyskaniu akceptacji na wybrane zlecenie uzgadniany jest termin wyjazdu.

13. Co z ubezpieczeniem?

Osoby wyjeżdżające z nami na zlecenia objęte są ubezpieczeniem na podstawie dokumentu A1, karty EKUZ i dodatkowo prywatnego ubezpiecznia.

14. Czy zgłaszając się do Aktivmed24 muszę posiadać CV?

Nie, jego przygotowaniem zajmie się nasz koordynator, który zbierze potrzebne informacje podczas rozmowy z Tobą.

BLOG

Wywiad z Grażyną Jarzębską - opiekunką maja w firmie Aktivmed24

Wywiad z Grażyną Jarzębską - opiekunką maja w firmie Aktivmed24

Naszym opiekunem z sercem, którego chcemy zaprezentować Wam w maju, jest pani Grażyna Jarzębska. To opiekunka, która współpracuje z nami już 3 lata, a swoją przygodę w opiece w Niemczech rozpoczęła od organizowanego przez naszą firmę kursu języka niemieckiego, który organizowaliśmy stacjonarnie w Białej Podlaskiej. Nieraz ratowała naszą firmę w kryzysowych sytuacjach, kiedy trzeba było przejechać szybko na jakieś zlecenie. Ma za sobą wiele ciekawych zleceń… Zresztą – przeczytajcie sami!

 

Pani Grażyno, jak rozpoczęła Pani pracę jako opiekunka?

Zaczęło się od tego, że nie mogłam znaleźć tutaj pracy. Kiedyś pracowałam w biurze w GS-ie, jednak musiałam iść na rentę ze względu na kręgosłup. Później przez pewien czas pracowałam w sądzie przy aktach, trochę sprzątałam. Skończyło się na opiece.

 

Pracę w opiece rozpoczęłam w pewnej warszawskiej agencji. U jednej Pani w Polsce pracowałam trzy lata. Pani cierpiała na osłabienie starcze, miała atopowe zapalenie skóry, z tego co pamiętam miała też problemy z wątrobą, musiałam też mierzyć ciśnienie. Na początku podopieczna była bardzo trudna, ale potem sytuacja się unormowała. Pierwsza praca była super – byłam do śmierci podopiecznej, chociaż gdy wiadomo było, że Pani umiera i umierała było mi trudno. Ale zżyłam się z rodziną, do dziś utrzymujemy kontakt.

 

Później trafiłam na zlecenie na Mokotowie. W mieszkaniu, w którym zajmowałam się seniorką, było bardzo zimno. Pamiętam, że w pierwszą noc – był marzec – a w mieszkaniu szyby pokryte lodem. W otwór między futryną a ścianą można było włożyć palec, było tak zimno, że musiałam siedzieć w kurtce. Wytrzymałam miesiąc. Było to trzy lata wcześniej zanim zaczęłam pracę w firmie Aktivmed24. Było to też moje ostatnie zlecenie opiekuńcze w Polsce.

Czytaj więcej...

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Podjąłeś decyzję o wyjeździe do pracy za granicę. Znalazłeś już odpowiadające Ci zajęcie, powoli pakujesz walizkę, przeglądasz internet, by zasięgnąć informacji o miejscowości, która na jakiś czas stanie się Twoim domem. Marzysz o wspaniałej przygodzie i niezłych pieniądzach. I nagle w Twojej głowie pojawia się natrętna myśl – a co jak będę miał wypadek? Albo zachoruję? Czy potrzebne mi jakieś ubezpieczenie? Sprawdź, jak uzyskać kartę EKUZ, dzięki której na terenie całej Unii Europejskiej będziesz mógł skorzystać z profesjonalnej opieki lekarskiej!

Czytaj więcej...

Zobacz więcej artykułów

FILM

Psycholog

Rozmowa z psychologiem

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc