FacebookYoutubeLinkedinInstagram

info@aktivmed24.pl

+48 530 555 015

Jak wypełnić Aussteigekarte?

OPIEKA Z SERCEM

Jak wypełnić Aussteigekarte?

Od 24 października cała Polska zostanie uznana przez niemiecki rząd za strefę ryzyka. Oznacza to konieczność zrobienia przed wyjazdem do Niemiec testu na koronawirusa na maksymalnie 48 godzin przed terminem przekroczenia granicy polsko-niemieckiej. Drugą ważną kwestią jest wypełnienie karty wjazdowej do Niemiec, tzw. Aussteigekarte. Gdzie znaleźć Aussteigekarte? Jak wypełnić Aussteigekarte? Gdzie złożyć Aussteigekarte? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Co to jest Aussteigekarte?

Aussteigekarte to formularz informujący o wjeździe do Niemiec. Jak wygląda Austteigekarte? Dokument ten znajdziesz pod poniższym linkiem: Aussteigekarte. W Aussteigekarte należy podać:

- swoje dane kontaktowe i adresowe (adres zamieszkania na terenie Polski),

- szczegółowe informacje na temat transportu, którym dostaliśmy się do Polski, wraz z wyszczególnieniem daty i godziny przyjazdu,

- dane adresowe zakwaterowania na terenie Niemiec,

- datę i miejsce wykonania testu na koronawirusa.

 

Jak wypełnić Aussteigekarte?

Wypełnienie Aussteigekarte, podobnie jak innych niemieckich dokumentów, może sprawiać pewne problemy. Przygotowaliśmy specjalne tłumaczenie Aussteigekarte, które ułatwi Wam wypełnienie tego formularza lokalizacyjnego.

 

 

Gdzie dostarczyć Aussteigekarte?

Druk Aussteigekarte należy wypełnić w dwóch egzemplarzach. O jeden egzemplarz możemy być poproszeni na granicy polsko-niemieckiej. Drugi należy złożyć do właściwego departamentu zdrowia (Gesundheitsamt) w miejscu naszego pobytu – można zrobić to elektronicznie.

 

----------

Firma Aktivmed24:

- pomaga wypełnić Aussteigekarte.

- przesyłamy Aussteigekarte do właściwego urzędu w Niemczech,

- pomagamy w wykonaniu testu molekularnego na koronawirusa (wskazujemy placówkę, opłacamy test),

- wystawiamy skierowanie do pracy poświadczające wyjazd do pracy w charakterze opiekunki (niektóre landy zwalniają na podstawie takiego dokumentu z konieczności wykonania testu).

 

Aktivmed24 - Opieka z sercem