FacebookYoutubeLinkedinInstagram

info@aktivmed24.pl

+48 530 555 015

Dzień serca

OPIEKA Z SERCEM

Dzień serca

Serce jako symbol ma wiele pięknych znaczeń: miłość, dobroć, uczucie, szczerość, niewinność, współczucie, oddanie i wiele innych, równie pięknych słów można przedstawić , za pomocą tego jednego, małego serduszka.

Również jako organ, wielkości naszej piąstki, serce dzielnie i bez przerwy pracuje, byśmy mogli codziennie funkcjonować i cieszyć się życiem. Warto jednak czasem się zatrzymać i zastanowić, co możemy zrobić, by wspomóc tego malucha i jakoś ułatwić mu pracę, a nie ma lepszego dnia by to zrobić, jak w dzień serca.

 

Z inicjatywy Światowej Federacji Serca i współpracy z WHO, od 2000 roku, pod koniec września, organizowane są festyny i spotkania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej i upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń krwionośnych, o sposobach ich profilaktyki oraz promocję zdrowego stylu życia.

 

Na takich festynach można spróbować dań, naparów i ziół wspomagających jego prace, posłuchać o profilaktyce serca jak i o chorobach typu cukrzyca i nadczynność, które bardzo nasze serduszka niszczą, oraz wziąć udział w bezpłatnych badaniach.

 

Jest to wspaniałą inicjatywa i należy się jej większy rozgłos dlatego i my, dokładając swoją cegiełkę do waszych zdrowych serc, przedstawiamy kilka sposobów na codzienną profilaktykę, która z pewnością odciąży wasze dzielne "pikawki".

 

 

To tylko kilka z wielu rzeczy jakie możemy zrobić dla naszych serduszek, pamiętajmy jednak o profilaktycznych badaniach, zdrowej diecie i ruchu, a dosłownie wejdzie nam to w krew.

Aktivmed24 - Opieka z sercem