FacebookYoutubeLinkedinInstagram

info@aktivmed24.pl

+48 530 555 015

Co może dawać większe szczęście niż zdrowie?

OPIEKA Z SERCEM

Co może dawać większe szczęście niż zdrowie?

Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej działa na ciało i na umysł. Bardzo ważne są słowa zapisane w książce „Przywracać zdrowie żywieniem”.

„Post stanowi formę ekspiacji za naruszoną sprawiedliwość. Apeluje ona do umysłu i serca. Prowadzi do (…) dzielenia się z innymi posiadanym dobrem, pomaga w odzyskaniu zdrowia ciała i ducha. O znaczeniu postu uczy Ewangelia i doświadczenie wielu pokoleń. Potwierdza to współczesna epoka. Mimo wielkich zdobyczy w dziedzinie techniki, tak bardzo ludziom daleko do osiągnięcia prawdziwego pokoju, którego egoistyczna konsumpcja zapewnić nie może”.

Nie jest prawdą, że wybierając to, co sprawia nam przyjemność, postępujemy dla siebie dobrze. Przyjemność jest chwilowa, mało ma wspólnego z długotrwałym szczęściem.
A co może dawać większe szczęście niż zdrowie? Jako lekarz doceniam zdobycze medycyny i uważam, że trzeba z nich korzystać. Jednak postęp w żadnej dziedzinie nie

zastąpi zdrowego rozsądku, który powinien nam nakazać rezygnować z tego, co po prostu nie jest dla nas dobre. Lekarstwo nie zawsze pomoże. Lekarstwa człowiek powinien szukać przede wszystkim w sobie, w naturze, w tym, co zostało mu dane, a nie w tym, co dla niego wyprodukowano. Nawet jeśli w pierwszym momencie trudno uwierzyć w dobroczynne działanie diety warzywno-owocowej, warto pokonać opory i zacząć robić te małe kroki ku zdrowiu.

2017-11-08, autor: lek. med. Teresa - Żychoń Jezior

Aktivmed24 - Opieka z sercem